top of page

Schody samonośne zabiegowe

Mimo że schody mają przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną, umożliwiając wygodne i bezpieczne docieranie do wyższych kondygnacji budynku, to ich odpowiedni projekt ma znaczenie także dla estetyki wnętrza oraz jego funkcjonalności. Właściwa konstrukcja schodowa powinna pasować do aranżacji — modernistycznej, skandynawskiej, glamour albo innej — a przy tym charakteryzować się trwałością na długie lata. Jednym ze szczególnie ciekawych rozwiązań są zaś zabiegowe schody samonośne na konstrukcji stalowej lub drewnianej, których wykonywaniem na zlecenie Klientów zajmujemy się w naszej firmie. Opracowujemy i realizujemy projekty w oparciu o indywidualne wytyczne, tworząc w ten sposób niepowtarzalne wnętrza.

Czym są zabiegowe schody samonośne na konstrukcji stalowej bądź drewnianej?

Schody samonośne charakteryzują się tym, że ich stopnie nie są umieszczone np. na podbudowie betonowej, lecz na konstrukcji nośnej, choćby drewnianej albo stalowej. Są one z nią zespolone, podobnie jak ewentualna balustrada, stanowiąc podpory dla siebie nawzajem. Pod schodami samonośnymi często pozostaje więc wolna przestrzeń, bez dodatkowej podstawy. Konstrukcje zabiegowe opierają się zaś na ustawieniu stopni w miejscu zmiany kierunku biegu ukośnie wobec osi całych schodów. W rezultacie całość zmienia kierunek prowadzenia schodów bez wykorzystania spocznika, a użyte zamiast niego stopnie mają kształt choćby:

  • trójkątów,

  • czworokątów,

  • wielokątów.

Połączeniem obu tych rozwiązań są zabiegowe schody na konstrukcji stalowej — idealne do domów o ograniczonym metrażu, choć nie tylko. Podstawową zaletą takich systemów schodowych jest bowiem oszczędność miejsca, a jednocześnie możliwość swobodnego wykorzystania przestrzeni pod stopniami. Jednocześnie koszt ich wykonania jest zazwyczaj mniejszy niż w przypadku schodów dwubiegowych z podestem.

Solidne i estetyczne schody na konstrukcji stalowej

Do niewątpliwych zalet zabiegowych schodów samonośnych na konstrukcji stalowej lub drewnianej należy również ich elegancki wygląd, ceniony przede wszystkim przez miłośników nowoczesnych, oszczędnych aranżacji. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie to nie sprawdzi się we wnętrzu bardziej tradycyjnym — wręcz przeciwnie. W naszej firmie oferujemy zatem wykonywanie samonośnych schodów zabiegowych do różnorodnych przestrzeni, zgodnie z oczekiwaniami Klientów. Wykorzystujemy solidne materiały najwyższej jakości, gwarantujące wieloletnią trwałość, a tym samym bezpieczeństwo. Jednocześnie stanowią one pewność estetycznego wyglądu całej realizacji, której projekt dostosowujemy do indywidualnej wizji.

 

Nowoczesne schody na konstrukcji stalowej bez poręczy? Drewniane stopnie do bogato zdobionego wnętrza? A może minimalistyczna propozycja ze szklaną balustradą? Zapraszamy do kontaktu, a także do zapoznania się z pozostałymi realizacjami, w tym np. ze schodami dwubiegowymi z podestem!

bottom of page